Konferencja „Nastolatek bez tajemnic”,

Zapraszamy na konferencję „Nastolatek bez tajemnic”, z której dochód będzie przeznaczony na warsztaty dla młodzieży – rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, stanowiące trampolinę do szczęśliwego, zdrowego życia.

Konferencja z udziałem dr Marka Kaczmarzyka

Lublin 26.04.2023 r.

Fundacja Rozwoju Świadomości Emocjonalnej EmocJa serdecznie zaprasza na konferencję „Nastolatek bez tajemnic”, z której dochód będzie przeznaczony na warsztaty dla młodzieży – rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, stanowiące trampolinę do szczęśliwego, zdrowego życia. Koszt 250 zł.

Program:

Rejestracja uczestników

9.30–9.45
Otwarcie konferencji.
Fundacja Rozwoju Świadomości Emocjonalnej EmocJa.
Anna Zmysłowska
– założycielka i prezes zarządu Fundacji, socjolog, coach ICI (International Association of Coaching Institutes), trener TUS, nauczycielka Uważności dla Młodzieży na licencji Akademii Mindfulness Michaela Sandersona, praktyk metody Kids’Skills – „Dam radę! Jestem z Ciebie dumny!” – opartej na Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach. Od wielu lat współpracuje z rodzinami, pomagając im wspierać dzieci w rozwoju emocjonalno-społecznym poprzez konsultacje indywidualne, mentoring oraz szkolenia i warsztaty. Ma na koncie wiele godzin pracy coachingowej z kobietami, pracując w obszarze zblokowanych emocji.

9.45–10.45
Nastolatek w domu i w szkole. Wsparcie nastolatka w rozwoju emocjonalno-społecznym.
Fundacja Rozwoju Świadomości Emocjonalnej EmocJa.
Agata Lamch – mgr filologii polskiej UMCS w Lublinie, nauczyciel dyplomowany, wychowawca klasy, Mentor w Nauczycielskiej Akademii Internetowej CEO. Ukończyła roczną szkołę trenerów organizowaną przez Ośrodek Rozwoju Edukacji i Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Absolwentka podyplomowych studiów Coaching i Mentoring na UMCS w Lublinie, akredytowanych przez Izbę Coachingu. W Fundacji EmocJa prowadzi szkolenia i warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz rodziców i nauczycieli.

10.45–11.15
Przerwa kawowa

11.15–12.45
Emocje nastolatka – neurobiologiczne podłoże w społecznym świecie presji. Siła, zrozumienie, akceptacja.
Dr Marek Kaczmarzyk prof. UŚ – biolog, neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel i wykładowca. Teoretyk edukacji i pisarz. Autor artykułów i książek z zakresu biologicznych kontekstów kształcenia. Najważniejsze z nich to „Strefa napięć. Historia naturalna konfliktu z nastolatkiem”, „Unikat. Biologia wyjątkowości” oraz „Szkoła memów. W stronę dydaktyki ewolucyjnej”. Proponuje spojrzenie na edukację przez pryzmat najnowszych osiągnięć neurobiologii. Propagator dydaktyki ewolucyjnej – dziedziny zajmującej się praktycznym wykorzystaniem mechanizmów ewolucji (zarówno biologicznej, jak i kulturowej) w interpretacji procesów uczenia się i wychowania. Od kilkunastu lat prowadzi wykłady i szkolenia, w których udział wzięło ponad trzydzieści tysięcy osób związanych z edukacją. Jest przewodniczącym Komitetu Naukowego Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego Neurodydaktyki. W grudniu 2020 ukazała się jego pierwsza powieść „Adam”.

12.45–13.00
Przerwa

13.00–13.30
Panel dyskusyjny z Prelegentami.

13.30–13.45
Losowanie szkół, które wezmą udział w darmowych warsztatach dla młodzieży przeprowadzonych przez Fundację EmocJa i zakończenie konferencji, prezes zarządu Anna Zmysłowska.

Konferencja odbędzie się 26 kwietnia 2023 r., w godz. 9.00-13.45 w DK LSM, Lublin ul. Wallenroda 4a.
Zapisy: fundacjaemocja.pl, tel. 504 092 289, email: biuro@fundacjaemocja.pl