SZKOŁA UCZUĆ DLA RODZICÓW – POZIOM I
Czyli jak być wspierającym rodzicem i świadomie budować relacje z dziećmi.
WARSZTATY DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW. EDYCJA VIII
To, jakimi jesteśmy rodzicami, w ogromnej mierze wpływa na to, jak funkcjonuje nasze dziecko.
To od nas, opiekunów, zależy z jakimi przekonaniami pójdzie w życie i jak będzie sobie radziło z przeciwnościami losu, czy będzie potrafiło korzystać z szans, jakie staną na jego drodze.
Bycie świadomym rodzicem, to posiadanie zestawu umiejętności, narzędzi nowoczesnej psychologii dotyczące inteligencji emocjonalnej i komunikacji, które przydają się także w innych aspektach życia. Chcemy, aby nasze dzieci były samodzielnymi, szczęśliwymi oraz empatycznymi osobami, które dobrze radzą sobie w życiu. Pragniemy, aby potrafiły się motywować, były odporne na stres oraz tworzyły udane relacje z drugim człowiekiem. Zależy nam na tym, aby nie powtarzały naszych błędów oraz błędów naszych rodziców, nie uległy wpływom innych, świadomie wybierały to, co dla nich najlepsze.
Jak możemy im w tym pomóc?
Serdecznie zapraszamy na warsztaty: SZKOŁA UCZUĆ DLA RODZICÓW – poziom I.
Czym jest Szkoła Uczuć dla Rodziców?
Jest to cykl czterech spotkań dla Rodziców i Opiekunów z trenerkami Fundacji Emocja. Głównym celem warsztatów jest wsparcie rodziców/opiekunów w codziennych trudnościach z dziećmi i młodzieżą, poznanie i rozumienie świata emocji własnych oraz dziecka, nabycie umiejętności wspierającej komunikacji oraz poznanie sposobów radzenia sobie z trudnymi zachowaniami dzieci i młodzieży.
PROGRAM SZKOŁY UCZUĆ DLA RODZICÓW – poziom I
- Emocje dziecka a samoświadomość rodzica.
- Inteligencja emocjonalna i dlaczego warto ją rozwijać?
- Po co nam emocje? Jakie informacje ze sobą niosą i jak je odczytywać?
- Czym jest akceptacja emocji?
- „Nie z miłości”. Jak sobie radzić z trudnymi emocjami dziecka?
- Mózg a przeżywanie emocji, jak zmienić perspektywę
- Trzy mózgi w jednym. Jak myślą dzieci?
- Mózg limbiczny/emocjonalny. Jak reagują dzieci, kiedy silne emocje biorą górę?
- Skupianie uwagi i koncentracja jako sposoby na tworzenie nowych połączeń w mózgu.
- Mindfulness podstawą budowania stabilności emocjonalnej.
- Złość, gniew, jak pomóc dziecku w przeżywaniu trudnych emocji?
- Czemu służy i o czym nam mówi złość?
- Co może nam pomóc złościć się mniej?
- Jak pomóc dziecku z napięciem?
- Dlaczego dziecko nas nie słucha?
- Myśli, które wiodą ku złości.
- Relacje jako podstawa zdrowej komunikacji z dzieckiem
- Jak budować relacje z dzieckiem?
- Świat gier.
- Jak wzmacniać kreatywność i koncentrację u dziecka?
Miejsce: Pracownia EmocJa ul. Juranda 7/4, wejście od wąwozu wspólne z biblioteką.
Zakres: 4 spotkania po 1,5 h.
Terminy spotkań: wtorki – 5.11.2024, 12.11.2024, 19.11.24, 26.11.2024 w godz. 18.50-20.30.
Cena: 520 zł za cały cykl. W przypadku uczestnictwa obojga Rodziców, drugi Rodzic płaci połowę.
ZAPISY pod nr tel. 504 092 289 lub mailowo biuro@fundacjaemocja.pl
O uczestnictwie decyduje wpłata zadatku w wysokości 150 zł po wcześniejszym zapisie.
MBank 73 1140 2004 0000 3902 7728 3584. W tytule prosimy podać imię i nazwisko oraz nazwę warsztatów „Szkoła Uczuć dla Rodziców”
PROWADZĄCE:
Anna Zmysłowska
Fundatorka, założycielka, prezes Fundacji Rozwoju Świadomości Emocjonalnej EmocJa. Z wykształcenia mgr socjologii, coach ICI (International Association of Coaching Institutes), ukończyła Program Pomocy Psychologicznej Gestalt, w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Ukończyła trening MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction), jest nauczycielem uważności AMdM dla młodzieży na licencji Akademii Mindfulness Michaela Sandersona Sandersona, praktykiem Metody Kids” Skills – „Dam Radę!” oraz „Jestem z ciebie dumny!” – opartej na Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach. Jest trenerem TUS (Treningu Umiejętności Społecznych) oraz TZA (Treningu Zastępowania Agresji). Od 20 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą pomagając im rozwijać kompetencje emocjonalno-społeczne poprzez prowadzenie warsztatów grupowych jak i pracę indywidualną. Prowadzi również warsztaty dla rodziców i opiekunów- “Szkoła Uczuć”, której jest współtwórczynią i realizatorką oraz szkoleniowe rady pedagogiczne dla nauczycieli. Specjalizuje się w pracy z kryzysami, trudnościami emocjonalnymi i społecznymi u dzieci i młodzieży oraz u osób dorosłych. Od 2017 jest prezesem Fundacji Rozwoju Świadomości Emocjonalnej EmocJa, której misją jest rozwijanie samoświadomości, nauka rozpoznawania potrzeb, wartości i akceptacji emocji przez ludzi w każdym wieku.
Agata Lamch
Pomaga ludziom odnaleźć spokój , harmonię oraz zagubioną po drodze radość. Kocha życie, wierzy w nieograniczone możliwości tkwiące w każdym człowieku oraz w siłę słowa. W Fundacji EmocJa prowadzi szkolenia i warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Prowadzi konsultacje rodzicielskie oraz procesy coachingowe. Ukończyła studia na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie i uzyskała tytuł magistra filologii polskiej w 2000 r. Przez 20 lat pracowała w szkole jako nauczyciel i wychowawca klasy (nauczyciel dyplomowany od 2010 r. ). Przez wiele lat była Mentorem w Nauczycielskiej Akademii Internetowej CEO szkoliła nauczycieli szerząc ideę oceniania kształtującego oraz wprowadzając innowacyjne nauczanie. Z wykształcenia coach (stacjonarne Studia Podyplomowe na kierunku Coaching i Mentoring na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie akredytowane przez Izbę Coachingu ) oraz trener rozwoju osobistego (roczna szkoła trenerów organizowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji i Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie). Ukończyła liczne kursy i szkolenia z zakresu rozwoju osobistego oraz pracy z dziećmi i rodzicami między innymi: Ocenianie wspierające rozwój ucznia, Praca z uczniem z deficytami uwagi, Praca z dzieckiem z ADHD, Praca z dzieckiem autystycznym, Praca z dzieckiem z Zespołem Aspergera, Trudne zachowania ucznia, Współpraca z rodzicem dziecka, Kursy pisania kreatywnego- 3 stopnie, Działania artystyczne, Arteterapia, Mediacje.
Więcej o prowadzących i Fundacji Rozwoju Świadomości Emocjonalnej „EmocJa” na stronie fundacjaemocja.pl/o-nas