Warsztaty dla dzieci „ABC Emocji”

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na kreatywne warsztaty realizowane w grupach i zespołach przedszkolnych.

ABC Emocji warsztaty Fundacji EmocJa

Emocje dzieci przedszkolnych są spontaniczne, silne, krótkotrwałe i zmienne.

Przedszkolak nie potrafi jeszcze zapanować nad swoimi uczuciami, okazuje je od razu. Może szybko przejść od śmiechu do łez, smutku i odwrotnie, ale każde przeżycie zostawia po sobie ślad. Przeżycia kumulują się, kształtując nastawienie dziecka do świata.

Wszechstronny rozwój i kreatywność dzieci to także kształtowanie inteligencji emocjonalnej, która polega na kontrolowaniu i umiejętnym wykorzystywaniu emocji w kontaktach międzyludzkich.

Na warsztatach uczymy dzieci: rozumienia uczuć (nazywamy: radość, smutek, złość, strach), przyczyn ich powstawania, uczulamy na uczucia innych, dzięki czemu dzieci rozwijają empatię oraz poznają potrzeby swoje i drugiego człowieka. Wszystko w formie zabawy i w przyjemnej, twórczej atmosferze. Warsztaty odbywają się w cyklu 4. spotkań w odstępach tygodniowych (do uzgodnienia).

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko lub zespół klasowy wziął udział w warsztatach, napisz do nas lub zadzwoń. Nasza trenerka przyjedzie do twojej placówki i przeprowadzi warsztaty.

Przeczytaj informacje o najbliższych terminach i zapisach na warsztaty z cyklu „ABC Emocji”.