Nastolatek na TAK

Psychoedukacja uczniów w zakresie zmian okresu dojrzewania. Warsztaty dla ucznw klas IV-VIII

Cykl 3 warsztatów Nastolatek na TAK.
Warsztaty prowadzone w szkołach na godzinach wychowawczych (3×45).
Warsztaty dla klas IV-VIII.

Dojrzewanie to czas nieustannych zmian. Dla dorosłych sprawa wydaje się prosta, jednak dla nastolatków to bardzo trudny okres, kiedy mierzą się z własnym przerażeniem, nagromadzeniem lęku i niepokoju, permanentnym zmęczeniem.

Jest to czas, gdy ciało się zaczyna zmieniać, budząc rozetki i wątpliwości. Pojawia się wiele pytań, na które brak jednoznacznych odpowiedzi.

Czasami trudno jest zaakceptować fakt, że zmienia się zarówno wygląd, jak i wnętrze. Młody człowiek nie jest ani dorosłym, ani już do końca dzieckiem. Warsztat ma za zadanie wesprzeć proces rozwoju pozytywnego stosunku do samego siebie, pomóc w utrzymaniu stałej, pozytywnej samooceny i akceptacji dla zmian, które są nieuniknione.

Dla zespołów klasowych IV- VIII proponujemy cykl 3 warsztatów ( 3×45 min) prowadzonych w szkołach na godzinach wychowawczych.

Cel ogólny: psychoedukacja uczniów w zakresie zmian okresu dojrzewania.

Cele szczegółowe:

• wspieranie rozwoju pozytywnego stosunku do samego siebie
  • wspieranie poczucia własnej wartości przez dostarczenie wiedzy o inteligencji emocjonalnej
  • rozwój empatii, uważności w grupie rówieśniczej,
  • poprawa rozumienia zmian fizycznych i psychicznych zachodzących u dojrzewających nastolatków

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko lub zespół klasowy wziął udział w warsztatach napisz do nas: biuro@fundacjemocja.pl
lub zadzwoń tel. 504 092 289
Nasza trenerka przyjedzie do Twojej placówki i przeprowadzi warsztaty.

Miejsce spotkań: Warsztaty prowadzone w szkołach na godzinach wychowawczych (3x45min).

Zapisy: biuro@fundacjemocja.pl lub tel. 504 092 289